مدیرعامل شرکت انرژی گستر سینا: توانایی تعمیر و بازسازی سکوهای شناور حفاری دریایی در داخل کشور مهیا شده است.
۱۳ تير ۱۳۹۹

مدیرعامل شرکت انرژی گستر سینا: توانایی تعمیر و بازسازی سکوهای شناور حفاری دریایی در داخل کشور مهیا شده است.‏

جناب آقای مهندس اوجی مدیر عامل محترم شرکت انرژی گستر سینا با حضور در بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران توضیحاتی در خصوص توانمندیهای دکل‌های حفاری دریایی بنیاد مستضعفان در استخراج نفت و گاز از خلیج فارس و دریای عمان ارائه نمودند.
ایشان با اشاره به اینکه دکلهای 300 فوتی متعلق به بنیاد مستضعفان مناسب پاسخگویی به نیازهای کشور در منطقه خلیج فارس و دریای عمان می‌باشند، اعلام کردند که این دکلها توانمندی انجام تمامی انواع تعمیرات چاهها و همچنین حفاری چاههای جدید اعم از حفاری عموی یا افقی را دارند.

جناب آقای مهندس اوجی در ادامه عنوان کردند: "دکلهای حفاری شناور قبلا برای تعمیر به کشورهای همسایه اعزام می شدند که این موضوع هم باعث ارزبری می‌شد و هم زمانی حدود یکسال به طول می‌انجامید. خوشبختانه با همکاری شرکتهای توانمندی که در داخل کشور وجود دارند، این دکلها مورد بازسازی قرار گرفتند و اکنون بر روی میادین نفتی در حوزه سیری مستقر شده‌اند و برنامه‌هایی هم در حوزه تعمیر چاهها و هم حفاری چاههای جدید دارند."

ایشان صرفه‌جویی ارزی انجام گرفته در انجام تعمیرات هر کدام از این دکلها را 6 تا 7 میلیون دلار عنوان کردند و اعلام کردند که کشور ما دیگر نیازی به کشورهای خارجی در خصوص انجام تعمیرات این دکلها ندارد.

مدیر عامل شرکت انرژی گستر سینا در پایان صحبتهایشان همکاری بنیاد مستضعفان با شرکتهای دانش بنیان را در زمینه انجام خدمات جانبی دکلهای حفاری بسیار اثرگذار دانستند و ابراز امیدواری کردند که تا پایان امسال بسیاری از سرویسهای جانبی دکلهای این بنیاد از طریق همکاری با شرکتهای دانش بنیان انجام گردد.

 

پرینت